O mnie » Życiorys

Urodziłem się 30 kwietnia 1981 roku w rodzinie o patriotycznych tradycjach. Moi bliscy zawsze stawali po stronie spraw ważnych dla Polski, za co niejednokrotnie płacili wysoką cenę. Dzieciństwo spędziłem w ciepłej, rodzinnej atmosferze u boku rodziców oraz dziadków, którzy nauczyli mnie szacunku dla ludzi i pracy, a także zaszczepili miłość do wolności i ojczyzny.

Już jako uczeń szkoły podstawowej chciałem robić coś więcej. Od początku angażowałem się w działalność Samorządu Szkolnego oraz działalność społeczną. Równocześnie byłem aktywny sportowo, do dziś moją pasją pozostała piłka nożna i pływanie.

Okres szkoły średniej w ogromnym stopniu ukształtował moje dorosłe życie. To czasy liceum miały decydujące znaczenie przy wyborze profilu studiów, jakie podjąłem
w 2000 roku na naszym toruńskim Uniwersytecie.

Bardzo ważnym rozdziałem mojego życia były studia politologiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wybór kierunku studiów okazał się momentem przełomowym. Profil edukacyjny, moje zainteresowania oraz natura społecznika sprawiły, że odnalazłem swoje powołanie.

Niemalże od początku edukacji na UMK związany byłem z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów – organizacją, która w dużym stopniu ukształtowała moje dorosłe życie.

W tym okresie zacząłem pełnić pierwsze odpowiedzialne i poważne funkcje:
2003-2006 – przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMK w Toruniu
2003 – członek Zarządu Krajowego NZS
2006 – wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego NZS

Praca w organizacji studenckiej dała mi możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Przede wszystkim jednak sprawiła, że poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy wraz ze mną podejmowali liczne inicjatywy społeczne.

Prywatnie od kilku lat jestem szczęśliwym mężem i ojcem, a rodzina jest dla mnie najważniejsza. Żona Klaudia na co dzień pracuje w jednostce służby zdrowia. Mamy dwóch synków: Nikodemek urodził się w 2013 roku, a Radzio w  roku 2017.